همان‌طور که می‌دانید خواب خوب نقش مهمی در سلامت جسمی و روحی انسان دارد. کمبود خواب باعث می‌شود در کوتاه مدت احساس کسلی و خستگی داشته باشید؛ همچنین می‌تواند در طولانی مدت اثر منفی بر سلامتی داشته باشد.

در حالی که اجتناب از استرس‌های گاه به گاه دشوار است، استرس مزمن می‌تواند بر سلامت جسمی و روحی افراد تأثیر جدی بگذارد. در واقع، ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و افسردگی را نیز افزایش دهد.

افراد امروزه مدام در حال فکر کردن به یک یا چند موضوع تکراری در زندگی هستند که زندگی آن ها را سخت می کند ولی خودشان متوجه این افکار طولانی مدت و مخرب نیستند.

خبرنگاری که موفق به دست‌یابی به نسخه‌ای از گزارش داخلی فیسبوک شده است، جمله‌ ای از این گزارش را این چنین نقل کرده است: «ما تصویر نوجوانان دختر درباره بدن و پیکرشان را تخریب می‌کنیم.»

مغز به چرخه نامنقطع خواب نیاز دارد تا بتواند مهارت‌های تازه را جذب کند؛ خاطره‌های مهم بسازد و بدنی را که در طول روز خسته و کوفته شده را ترمیم کند. بدن شما در طول خواب در سطح سلولی ترمیم و بازیابی می‌شود. بی‌خوابی...

محققان ژاپنی به اطلاعات ارزشمندی در زمینه فرآیند پاکسازی مغز از سلول‌های مرده پس از سکته مغزی دست یافتند؛ این اطلاعات می‌تواند آسیب‌های مغزی پس از سکته را کاهش دهد.