خداوند روزی هر انسانی را متفاوت قرار داده است و هر کس را هر قدر بخواهد روزی می دهد. اما در واقع این میزان روزی نیست که مهم است بلکه خیر و برکت آن روزی است که اهمیت دارد. با راه های افزایش خیر و برکت در زندگی آشنا شوید.

در قرآن و کتاب دعا آیه و دعایی برای تحویل سال نازل نشده است اما در روایات آمده است که نوروز، سمبل تغییر و تحول است. در ادامه به اینکه دعای تحویل سال از کجا آمده است، می پردازیم.

استغفار در اصطلاح به معنی در خواست زبانی یا عملا آمرزش و پوشش از گناه در پیشگاه خداوند است. استغفار به معنای طلب بخشش است و از حالت توبه ناشی می شود. آیا می دانید بهترین زمان استغفار چه زمانی است ؟

همه انسان ها دوست دارند بدانند که بعد از مرگ چه اتفاقی می افتد. از این رو دانشمندان اتفاقات قبل و بعد مرگ را بررسی کرده و به نتیجه ای باور نکردنی رسیده اند.

همزمان با شروع ماه رجب و اولین شب جمعه این ماه که لیلة الرغائب (شب آرزوها) نام دارد، مردم متدین قم با حضور در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) به انجام اعمال این شب بزرگ پرداختند و با راز و نیاز و توسل آرزو‌ها و دعا‌های...

همه انسانها هنگام بروز بلا و گرفتاری به دنبال راهکار مناسب هستند. در آموزه های دینی، آیات و روایات متعددی برای دفع بلا و گرفتاری و محفوظ ماندن از مشکلات توصیه شده است.

بر اساس قرآن و احادیث ائمه اطهار(ع) بهترین خیرات برای شادی روح والدین و اموات اعمالی همچون نماز، دعا و موارد دیگر است که انجام آنها هم برای فرد و هم برای اموات ثواب دارد.

رحمت و نعمت دو واژه پرکاربرد در قرآن کریم می باشند که دارای معانی گسترده ای می باشند، در این مطلب به اختصار توضیحاتی در مورد فرق نعمت و رحمت و مفهوم این دو کلمه ارائه داده ایم که برای آشنایی با این مفاهیم در ادامه می توانید...

خواب های ما به چند دسته ترسناک، تلخ و شیرین تقسیم می شوند، خواب های ترسناک حس ناخوشایندی به انسان می دهند، ولی میتوانید از تعبیر این کابوس ها جلوگیری کنید.

تغییر سن انسان تنها مربوط به دنیای مادی است و در روز قیامت همه انسان‌ها در سنی مشخص حاضر می‌شوند، عمر افراد نیز در بهشت و جهنم با زندگی دنیوی آن‌ها تفاوت دارد.